Wody gruntowe przy nieprawidłowej izolacji fundamentów budynku, mogą przeciekać wewnątrz konstrukcji, a tym samym powodować poważne problemy, zwłaszcza na poziomie piwnic. Iniekcja ciśnieniowa jest skuteczną metodą zapobieżenia stratom, bez konieczności odkrywania fundamentów budynku.
Jak to działa
Iniekcja ciśnieniowa w Warszawie wykonywana jest poprzez wykonanie wielu nawiertów z wykorzystaniem żywicy poliuretanowej, lub epoksydowej. Ta po stężeniu skutecznie tworzy warstwę uszczelniającą, która z kolei zapobiega przedostawaniu się wody. Taka hydroizolacja w Warszawie jest przede wszystkim skuteczna. Może być wykonana w stosunkowo krótkim czasie, a przede wszystkim jest metodą nieinwazyjną. Iniekcja budowlana nie wymaga demontażu fundamentów, ich odkrycia ani jakiejkolwiek rozbiórki. Co więcej, nie oznacza też konieczności wyłączenia danego budynku z codziennej eksploatacji.
Przebieg
Hydroizolacje w Warszawie wykonujemy w trzech etapach. Pierwszym jest nawiercenie odpowiednich otworów. Kolejnym – zainstalowanie iniektorów. Ostatecznie następuje wtłoczenie żywicy. Iniekcje wysokociśnieniowe w Warszawie przeprowadzamy z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. W każdym przypadku pakiet dobierany jest indywidualnie w zależności od wymagań materiału. Iniekcje ciśnieniowe wykonywane są z wykorzystaniem pakerów stalowych, a jeśli chodzi o ich niskociśnieniowe odpowiedniki – stosowane są pakery plastikowe. W zależności od potrzeb dobieramy też odpowiedni iniekt. Iniekcje w Warszawie mogą być przeprowadzone z wykorzystaniem żywic poliuretanowych, epoksydowych, a także żelów akrylowych i zaczynów cementowych.
Iniekcja ciśnieniowa – zastosowanie
Iniekcja tego typu może być zastosowana, kiedy na przykład woda gromadzi się w odpryskach czy szczelinach fundamentów. Wilgoć prędzej czy później przedostaje się do wewnątrz i może powodować poważne problemy. Od rozwoju pleśni – po uszkodzenia mechaniczne fundamentów.